V anketě O nejlepší volejbalisty ČR 2018/19 jsou z našeho klubu mezi nominovanými Helena Horká a Lubomír Petráš
16.05.2019 | V pátek 17. května večer vyvrcholí slavnostním vyhlášením v MC Dlabačov na Praze 6 – Břevnově další ročník ankety O nejlepší volejbalisty České republiky, tentokrát za sezónu 2018/19. A jako obvykle se mezi nominovanými objevili i zástupci oddílu VK Prostějov, byť tentokrát jen v počtu dvou.
V kategorii Nejlepší hráčka české extraligy znovu nechybí v top trojici prostějovská univerzálka Helena Horká, jež o prvenství usiluje v konkurenci dvou olomouckých rivalek a svých loňských parťaček, smečařky Andrey Kossányiové + blokařky Veroniky Trnkové.
V kategorii Trenér družstva žen pak do vybraného tria pronikl kouč vékáčka Lubomír Petráš, a to společně s lodivodem UP Olomouc Jiřím Teplým i kormidelníkem Dukly Liberec Liborem Gálíkem.
Anketa O nejlepší volejbalisty ČR 2018/19 – nominovaní
Volejbalista sezóny
Donovan Džavoronok, Jan Hadrava, Jakub Janouch.
Volejbalistka sezóny
Helena Havelková, Andrea Kossányiová, Michaela Mlejnková.
Nejlepší hráč české extraligy
Miguel Angel De Amo, Martin Kryštof, Jan Štokr.
Nejlepší hráčka české extraligy
Helena Horká, Andrea Kossányiová, Veronika Trnková.
Trenér družstva mužů
René Dvořák, Ondřej Marek, Jan Václavík.
Trenér družstva žen
Libor Gálík, Lubomír Petráš, Jiří Teplý.
Beachvolejbalový pár mužů
Jan Dumek – Václav Berčík, Ondřej Perušič – David Schweiner, Jindřich Weiss – Martin Tichý.
Beachvolejbalový pár žen
Martina Bonnerová – Šárka Nakládalová, Barbora Hermannová – Markéta Nausch Sluková, Michala Kvapilová – Michaela Kubíčková.
Beachvolejbalový pár chlapců
Patrik Maňas – Jiří Sedlák, Jakub Šépka – Jindřich Zavadil, Jan Vodička – Tadeáš Trousil.
Beachvolejbalový pár dívek
Tereza Kotlasová – Daniela Resová, Martina Maixnerová – Sára Štochlová, Lucie Šulcová – Julie Honzovičová.
Trenér družstva chlapců
Jan Malina, Jan Svoboda, Jiří Zach.
Trenér družstva dívek
Luboš Bednář, Jiří Kudrle, Erik Nezhoda.
Mládežnický oddíl chlapců
Volejbal Brno, VK Lvi Praha, VK EuroSitex Příbram.
Mládežnický oddíl dívek
BVC Chodov, Dukla Liberec, PVK Olymp Praha.
Rozhodčí
Tomáš Fink, Martin Hudík, Vlastimil Kovář.