Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Sokol jsme zvládli bez větších problémů, zrodilo se druhé vítězství 3:0 v sezóně

17.11.2018 | Odvést kvalitní výkon a vyhrát bez ztracené sady, takový byl cíl volejbalistek VK Prostějov pro zápas 9. kola UNIQA extraligy žen ČR 2018/19 proti TJ Sokol Šternberk. Podařilo se jej splnit, neboť poslední celek tabulky nekladl favorizovanému souboru vážnější odpor a mač tudíž měl očekávaně jasný průběh.

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (14, 21, 15)

Rozhodčí: Nedbálek a Dušek. Čas: 68 minut. Diváků: 400. Sestava Prostějova: Zatloukalová 3, Nová 10, Rutarová 10, Horká 11, Toufarová 5, Bezhandolska 15, libero Slavíková – Weidenthalerová, Polášková 4, Šmídová 2. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Miček. Sestava Šternberka: Ticháčková 2, Kneiflová 4, L. Oborná 6, Kotlabová 13, Schandlová 1, Godoi 6, libero Kaňková - Ambrožová. Trenéři: Vladimír Sirvoň a Lenka Oborná.
Bodový vývoj – první set: 5:0, 6:3, 8:4, 8:6, 11:6, 13:8, 13:10, 15:12, 18:12, 23:13, 25:14. Druhý set: 2:0, 2:2, 6:2, 7:3, 7:8, 11:8, 11:10, 14:13, 18:13, 18:15, 20:15, 22:16, 24:17, 25:21. Třetí set: 0:2, 4:2, 7:3, 8:5, 15:5, 18:6, 20:7, 20:11, 23:12, 24:13, 25:15.

Domácí tým vytěžil z dobrého nástupu rychlé vedení 5:0, když si pomohl účinným servisem Nové a třemi vítěznými bloky. Poté naopak polevil, zkazil tři podání a dovolil solidně bránícímu soupeři dotáhnout (6:3, 8:6). Trochu větší vedení vrátily vékáčku vydařené útoky středem sítě (11:6, 13:8), nicméně do stavu 15:12 Sokolky držely poměrně vyrovnaný průběh. Až pak Prostějovanky zvýšily obrátky a zbytek zahajovací části patřil jednoznačně jim. Kvalitně blokovaly, zatímco protivnice často chybovaly – 25:14.
V náporu pokračovaly úřadující mistryně republiky též zkraje druhého dějství (6:2). V tu chvíli je však nepříjemnou plachtou zaskočila Kotlabová, po sérii špatných přihrávek i jiných hrubek měla šternberkská děvčata premiérově v utkání navrch (7:3 – 7:8). Leč odpověď papírově silnějšího mančaftu byla okamžitá, pětibodovou šňůru kontroval čtyřmi získanými výměnami za sebou (11:8). Přesto outsiderky ještě nějakou dobu vzdorovaly, než je poslal dolů nový trhák ze 14:13 na 18:13. Koncovku od jasného stavu 24:17 okořenily čtyři odvrácené setboly TJ, Petrášovy svěřenkyně proměnily teprve pátý – 25:21.
Tohle trápení v úplném závěru se stalo pro ženy VK varováním, jež prohloubil slabší start do třetího dílu (0:2). Trval ovšem jen krátce, vzápětí plejerky v růžovém dostaly dění na palubovce zase pod svou kontrolu. Opakovaně ubránily v poli a zvednuté balóny hned položily na zem, což vedlo k bleskovému obratu na 4:2 a 7:3. Projevilo se zlepšené zakončení, hostující děvčata přestávala stačit, viz sedm bodů v řadě (8:5 – 15:5). Vypadalo to na exhibiční finiš třetího kolektivu ligové tabulky, avšak Sirvoňovy ovečky se při skóre 20:7 vzepřely a odmítly jednociferný debakl (20:11). Což ale přesvědčivý triumf favoritek nijak neohrozilo – 25:15 a 3:0.

Lubomír Petráš (hlavní trenér VK Prostějov): „Zápas jsme zvládli relativně dobře, i když jsme se trochu trápili v útoku krajními hráčkami. Naopak se nám výborně dařilo v obraně, především na síti, dohromady dvaceti bodovými bloky jsme si hodně pomohli. Do hry se víc dostaly i mladé holky, které zatím jen prostřídávaly, což je také pozitivní. Celkově to hodnotím jako slušně odehrané střetnutí.“
Helena Horká (kapitánka VK Prostějov): „Naše povinné vítězství tři nula v utkání, které se nehraje úplně snadno. Šternberk je zatím asi nejslabší tým v lize a člověk si musí dávat pozor na polevení, aby nic nepodcenil, pořád makal co nejvíc naplno. Nám se to povedlo dobře, s hladkou výhrou jsme kromě koncovky druhého setu neměly potíže.“
Vladimír Sirvoň (hlavní trenér TJ Sokol Šternberk): „Prostějov má svou sílu, která nás motivovala tady něco uhrát. Ale nepodařilo se, protože jsme nepodávali zrovna nejlépe a v útoku jsme se hrozně těžko prosazovali přes vysoké bloky domácích. Proto zápas dopadl tak jednoznačně, soupeř vyhrál ve třech sadách naprosto zaslouženě.“
Eliška Ticháčková (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „První dva sety byly z naší strany relativně dobré, třetí už horší. Místy jsme dokázaly držet krok, ale útočně se nám vůbec nedařilo z hlavního kůlu, Prostějov nás tam velice často blokoval. Určitě jsme mohly zahrát lépe, proti takovému soupeři to však bylo složité.“