Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Kvalitní výkon pod Ještědem znamenal přesvědčivé vítězství, náš tým zahrál velice dobře

10.03.2018 | Nejdelší tuzemský výjezd absolvovaly prostějovské volejbalistky v rámci 27. kola UNIQA extraligy žen ČR 2017/18. Cestovaly až na sever Čech do Liberce, kde v brzkém sobotním odpoledni nedaly žádnou větší šanci tamnímu ambicióznímu celku. Dukla na vysokooktanovou hru VK většinu času nestačila a zápas tak skončil jasně nula ku třem.

Dukla Liberec – VK Prostějov 0:3 (-18, -15, -19)

Rozhodčí: Velinov a Rychlík. Čas: 71 minut. Diváků: 300. Sestava Liberce: Veselá, Kohoutová, Staňková, Krišková, Holubcová, Delabarre, libero Dostálová – Mikšíková, Vaňková, Gálíková. Trenéři: Libor Gálík a Josef Smolka. Sestava Prostějova: Emonts, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, Weiss - Nová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Bodový vývoj – první set: 1:1, 1:4, 2:6, 3:8, 5:8, 5:11, 7:12, 7:14, 10:15, 14:16, 14:18, 16:18, 17:19, 17:22, 18:25. Druhý set: 2:2, 4:4, 4:7, 5:12, 9:13, 9:15, 11:17, 13:17, 13:19, 14:21, 15:25. Třetí set: 4:0, 6:1, 8:2, 10:4, 10:11, 11:13, 12:16, 14:16, 17:17, 18:18, 18:23, 19:25.

Listopadové vzájemné utkání pod Ještědem odstartovaly Hanačky hrůzostrašně, čehož se tentokrát chtěly vyvarovat. A povedlo se jim to dokonale, když začátek zvládly naopak výborně. Od stavu 1:1 vzaly průběh pevně do svých rukou a kvalitní hrou bleskově utekly na 3:8. Velice dobře podávaly i přihrávaly, měly hodně úspěšnou obranu a standardně spolehlivý útok. Tím pádem náskok ještě zvýšily (7:14), než přišla odpověď soupeře. Domácí hráčky přitvrdily servisem, dostaly vékáčko do problémů s příjmem a karta se rázem úplně otočila (14:16). Najednou nic nebylo jednoznačné, leč hostující tým si slibně rozjetou sadu nenechal vzít. Místo toho se v koncovce od stavu 17:19 vrátil k předchozímu preciznímu výkonu, aby přesvědčivě triumfoval – 18:25.
Úvod druhé části se následně nesl ve vyrovnaném duchu, ovšem jen do skóre 4:4. Vzápětí prostějovský mančaft zavelel k novému náporu značné údernosti opět založenému na účinném snoubení všech skvěle fungujících činností (5:12). Jakmile se Dukla dostala pod větší tlak, těžko se prosazovala a inkasovala delší bodové šňůry. Po nich zpravidla přicházelo zlepšení, což byl i tenhle případ (9:13). Nicméně ženy VK působily vzdor občasným zaváháním celkově pohodovým dojmem a v nelehkém duelu na půdě nebezpečného protivníka měly viditelně navrch. Druhá polovina setu číslo dva to jednoznačně potvrdila – 15:25.
Tím větší překvapení nastalo zkraje třetího dějství. Severočešky katapultovaly svůj herní projev o dvě stě procent nahoru, Moravanky pro změnu dolů. A hlavně podání + defenziva v poli doplněné úspěšnými protiútoky zajistily Gálíkovu souboru drtivý nástup 8:2. Úroveň volejbalu národních šampiónek zde spadla opravdu pronikavě, naštěstí ne nadlouho. Při vedení Liberce 10:4 vystřihly působivou šňůru sedmi bodů za sebou na 10:11, čímž výpadek zažehnaly. V drcení navíc dál pokračovaly, tudíž vše směřovalo k hladkému závěru (12:16). Členky vojenského oddílu však ještě jednou zabojovaly vyrovnáním na 17:17. Šlo o jejich poslední vzepětí, neboť finiš zase opanovaly hanácké suverénky obnovením vysoké kvality – 19:25 a 0:3.