Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Spolehlivě zvládnutý mač na severu Moravy, problémy jsme s Frýdkem měli jen v závěru druhé sady

13.01.2018 | Sérii jasně vyhraných utkání tuzemských soutěží poměrem 3:0 prodloužily prostějovské volejbalistky i ve 14. kole UNIQA extraligy žen ČR 2017/18. Na palubovce Frýdku-Místku si nelámaly hlavy s případnou únavou a kromě slabší koncovky setu číslo dva ovládaly celý duel minimálně o jednu výkonnostní třídu. Hned v neděli 14. ledna od 17.00 hodin je teď ve Sportcentru DDM na programu předehrávka 17. extraligového dějství proti Liberci.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Prostějov 0:3 (-11, -20, -17)

Rozhodčí: Slezák a Kubinec. Čas: 66 minut. Diváků: 100. Sestava Frýdku-Místku: Kavková, Pavelková, Kvapilová, Borovcová, Kukučová, K. Vašinová, libero Radivojevičová – Šprochová, Blasiak. Trenéři: Leopold Tůma a Alexandra Dedková. Sestava Prostějova: Emonts, Trnková, Horká, Kossányiová, Herelová, Zatloukalová, libero Kovářová – Nová, Slavíková, Weiss. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Bodový vývoj – první set: 2:0, 2:14, 4:15, 4:18, 6:18, 6:22, 10:22, 10:24, 11:25. Druhý set: 1:1, 1:3, 3:4, 3:6, 6:7, 6:10, 8:10, 8:14, 9:16, 12:18, 12:20, 14:22, 16:22, 20:23, 20:25. Třetí set: 1:2, 3:2, 4:5, 6:5, 6:8, 7:11, 8:13, 12:14, 12:16, 13:18, 14:21, 16:21, 17:22, 17:25.

Severomoravanky měly v nohách páteční dohrávku ve Šternberku, Hanačky zase středeční bitvu Champions League s dlouhým cestováním do Itálie a zpět. První dva míče zápasu to mohlo vypadat, že favorit bude mít potíže dostat se do tempa. Vzápětí však mohutně udeřil čtrnáctibodovou šňůrou z 2:0 na 2:14 (!) při servisu Trnkové, načež v zahajovací sadě nebylo vlastně co řešit. Pohodu nabravší tým hostí dál zvyšoval svůj náskok až na 6:22, tudíž soupeřkám hrozil jednociferný debakl. Ten odvrátily až čtyřmi získanými body za sebou (10:22), načež se skóre o chvíli později zastavilo na i tak jednoznačných cifrách – 11:25.
Prostějovské plejerky měly výrazně navrch ve všech jednotlivých činnostech i kolektivní souhrou. A byť nastoupila druhá nahrávačka Zatloukalová, dominovaly rozličnými útočnými kombinacemi. Jejich obří převahu sice výběr TJ zkraje druhé části trochu otupil (3:6 – 6:7), leč pouze na chvíli. Následoval totiž další nemilosrdný nápor vékáčka, jež nasadilo k trháku 9:16 a set pak navzdory dílčím problémům (14:22 – 20:23) dotáhlo do vítězného konce – 20:25.
Na hřiště v tu dobu již z lavičky naskočily Nová s juniorkou Slavíkovou a obraz hry přece jen vypadal o dost vyrovnaněji. To potvrdil úvod třetího dějství, kdy zlepšující se Sokolky držely krok zejména díky účinnějšímu podání, kvalitní obraně a úspěšným ulívkám v ofenzivě. Naopak obhájkyně titulu čím dál víc chybovaly, což hrozilo většími komplikacemi. Místo toho ale Čadovy svěřenky opět zapnuly na vyšší obrátky, rychle otočily z 6:5 na 8:13. A ačkoliv se nevyvarovaly ještě jednoho zaváhání (12:14), tak ve zbytku střetnutí už spolehlivě dospěly k hladkému triumfu – 17:25 a 0:3.

Leopold Tůma (hlavní trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „První set byl z naší strany špatný hlavně na přihrávce. Další dvě sady jsme už odehráli celkem důstojně vzhledem k síle soupeře, nejvíc se nám dařilo ve druhé polovině prostředního setu a do půlky třetího. Kvalitní hosté si ale výsledek pohlídali.“
Miroslav Čada (hlavní trenér VK Prostějov): „V utkání jsme dobře útočili a tím nedopustili jeho větší zdramatizování. Po vydařeném nástupu jsme měli problémy jen na konci druhého setu a zkraje třetího, kdy tam bylo z naší strany víc chyb. Celkově jsme však měli průběh zápasu koncentrovaným výkonem pod kontrolou.“