Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Volejbalistky OP Prostějov sebraly novojičínskému favoritovi jen set. Teď potřebují zvládnout důležité bitvy v Bílovci

19.10.2017 | Stejně jako loni to není žádná sláva. Volejbalistky TJ OP Prostějov po roce znovu zažívají těžký start do 2. ligy žen, když tentokrát mají v aktuálním ročníku 2017/18 skupiny C po šesti střetnutích pouze tři bodíky na svém kontě. Tento zisk dle očekávání nerozhojnily v duelech třetího dvoukola na vlastním hřišti proti Novému Jičínu.

Soupeř je jedním z hlavních favoritů soutěže a v Letní hale u velodromu se podle toho choval. Přesto měly Hanačky především v úvodním zápasu šanci ho výsledkově zaskočit. Po prvním hladce ztraceném setu 16:25 se totiž ve druhé sadě chytily, vycházelo jim skoro všechno a chybující sokyně překvapivě deklasovaly 25:14!
Třetí dějství pak bylo naprosto vyrovnané, načež jej hostující celek urval v těsném závěru 23:25. A čtvrtou část si následně pohlídal už zase jistějším poměrem 19:25. Z odvety pak byl rovnocennějším bojem pouze set číslo jedna, kdy domácí tým vzdoroval 21:25. Ve zbytku utkání již potom nedokázal čelit novojičínské kvalitě a dostal naloženo 16:25, 17:25.
V průběžné tabulce stačí ópéčku jediné dosavadní vítězství ze Šlapanic k sedmému místu, ovšem s větší ztrátou na vyšší pozice a minimálním náskokem na níže postavená družstva. Tím větší důležitost bude mít nejbližší dvoukolo, k němuž se svěřenkyně trenéra Ladislava Sypka vydají na palubovku Bílovce. Ten je zatím poslední, přičemž vzájemné mače se hrají na státní svátek – v sobotu 28. října.
2. liga žen ČR 2017/18, skupina C – pořadí po 6. kole: 1. Opava 18, 2. Ostrava B 15, 3. Nový Jičín 13, 4. Kylešovice 12, 5. Odry 12, 6. Vsetín 9, 7. OP Prostějov 3, 8. Juliánov 3, 9. Šlapanice 3, 10. Bílovec 2.
Snímky z prvního střetnutí TJ OP Prostějov – TJ Nový Jičín si můžete prohlédnout v připojené Fotogalerii.