VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbal CEV CUP

Nejbližší zápasy A týmu
22.09.2018 19.00VK Prostějov - UTE Budapešť
23.09.2018 ?? - VK Prostějov
27.09.2018 16.15VK Prostějov - Liberec
06.10.2018 17.00Ostrava - VK Prostějov
11.10.2018 17.00VK Prostějov - Olymp Praha
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
10x Mistryně České republiky
10x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice evropských pohárů


Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Na co budou mít volejbalistky VK Prostějov se současným hráčským kádrem v UNIQA extralize žen ČR 2018/19?

(119)
Umístění ve středu tabulky.
(150)
Boj o bronz, případně stříbro.
(147)
Boj o obhájení mistrovského titulu.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Aktuality z tábora ženského vékáčka po přípravném dvojutkání

20.09.2017 | Dva vysoce kvalitní přáteláky volejbalových Agelek s Rzeszówem provázela řada zajímavých momentů i dějů. Některé z nich jsme vybrali a alespoň v krátkosti je pro vás okomentovali.

CASANOVA POTVRZENA
Jak už jsme informovali před nedávnem, VK Prostějov počítá pro nadcházející sezónu s působením jediné kubánské hráčky ve svém kádru. Smečařka Sulian Matienzo přestoupila do peruánské Limy, ale opačným směrem z Karibiku na Hanou míří vynikající blokařka či univerzálka Heidy Casanova Alvarez. V uplynulých týdnech se však čekalo na definitivní potvrzení tohoto radostného faktu, jež (částečně) přišlo nyní.
„Došlo totiž ke klíčovému kroku tím, že Casanova navštívila v Havaně konzulát a prostřednictvím tamního vedení zažádala o udělení víz. Tím pádem s ní můžeme napevno počítat, což je pro kvalitu našeho týmu v novém soutěžním ročníku hodně důležité,“ oddechl si hlavní trenér žen vékáčka Miroslav Čada. „Teď samozřejmě musíme s Heidy i Kubánským volejbalovým svazem podepsat smlouvu, přílet nové posily do České republiky je plánován na 9. října,“ prozradil Čada.

ROZDĚLENÍ ROLÍ
Především v pátek během prvního duelu proti KS Developres fungovalo celé prostějovské družstvo jako dobře seřízený stroj. Bodově jej přitom táhla excelentním způsobem Helena Horká, kterou dost podporovaly i Nina Herelová s Laurou Emonts. Při týmovém hodnocení krátce po skončení vydařeného mače ovšem lodivod svým svěřenkyním hlasitě zdůrazňoval, že pro úspěch mají stejně důležitý význam úplně všechny.
„Děvčata si musí pořád uvědomovat nutnost rozdělení jednotlivých rolí v kolektivu, což je v moderním sportu naprosto nezbytné. Některé hráčky tak častěji zakončují útoky, jiné se zaměřují na co nejlepší obranu v poli či na síti, další mohou přispět kvalitním servisem nebo přihrávkou, případně po vystřídání pomoct mančaftu svým příchodem na hřiště, respektive odvádět takzvanou černou práci. Pokud každá členka týmu svou úlohu bezezbytku přijme a dokáže ji dobře plnit, otevírá to cestu ke společnému zvyšování výkonnosti,“ vysvětlil Čada.

RZESZÓW NEOSLNIL
V polském volejbalu posledních let platí, že nahoru jdou ty kluby, které se prostřednictvím svých partnerů a sponzorů zrovna dostanou k velkým penězům. Dříve to byly například Bielsko-Biala či Sopoty, momentálně je na podobném vzestupu právě čerstvý protivník VK AGEL. Nese název KS Developres, touží minimálně po medaili v ORLEN lize a podle názoru Miroslava Čady by dokonce měl patřit k největším favoritům na tamní titul.
V hale Sportcentra DDM však po pravdě neoslnil. Ne že by hrál vyloženě špatně, ale při jeho předpokládané top mezinárodní kvalitě teoreticky měl ovládnout oba vzájemné duely s Prostějovankami. Ty jej místo toho zejména v pátečním souboji chvílemi doslova válcovaly. Potom je otázka, jestli domácí soubor odvedl tak vynikající výkon, nebo hostující spíš jen průměrný. Pravdivou odpověď nejspíš dá až následný vývoj elitních soutěží jak v České republice, tak v Polsku.

NÁVŠTĚVA EXPARŤAČKY
Na úvodní ze dvou divácky atraktivních přátelských bitev dorazila i jedna prominentní fanynka. V hale se objevila až po začátku střetnutí, posadila se vedle statistika Lukáše Mičeka k jeho pracovnímu stolku za jednou z kratších stran hřiště a po skončení zápasu se srdečně vítala jak s dalšími členy realizačního týmu, tak hlavně se samotnými Agelkami. Kdo to byl? Veronika Tinklová, v předchozích dvou sezónách druhá nahrávačka úřadujících mistryň republiky.
„Myslím na vás, kudy chodím,“ napsala Verča už v srpnu ke svému příspěvku na hráčský facebook vékáčka u fotky z horské túry. Teď dorazila osobně a kormidelník Čada na ni nedlouho po vítězném míči hned hlaholil: „Vypadáš moc dobře!“ Odpověď jeho někdejší ovečky? „No, vypadám pořád stejně.“ Jak známo, Tinklová ukončila aktivní kariéru, aby s manželem založili rodinu. Přání od celé volejbalové rodiny VK AGEL Prostějov tudíž zní jasně: ať se to co nejdřív povede!