VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbalový svaz FIVB CEV
Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
9x Mistryně České republiky
9x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice Champions League
Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Jak dopadne šestnáctifinále CEV Cupu žen 2018/19 VK Prostějov - Levski Sofia?

(30)
Naše volejbalistky budou jasně lepší a přesvědčivě postoupí.
(5)
Bude to vyrovnaný boj, ale tým vékáčka těsně projde dál.
(32)
Bulharský soupeř se ukáže nad síly našich žen a vyřadí je.
(23)
Na odhady je příliš brzy, rozhodne hráčské složení obou družstev.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Zrušen start na turnaji v Postupimi! Důvodem odřeknutí účasti Agelek na kvalitní přípravné akci je zranění Laury Emonts, naštěstí ne vážné

04.09.2017 | Od pátku 8. do neděle 10. září měly volejbalistky VK AGEL Prostějov odehrát své první tři přátelské zápasy v rámci přípravy na novou sezónu 2017/18, a to při mezinárodním turnaji v německé Postupimi. Vystoupení na západ od českých hranic však muselo vedení hanáckého klubu neplánovaně zrušit.

Proč? „Na pondělním tréninku se nešťastně zranila Laura Emonts a tím pádem jsme v danou chvíli zůstali úplně bez smečařek. Lucka Nová se k týmu připojí 4. září po návratu ze Světové letní univerziády, Andy Kossányiová až zkraje října po evropském šampionátu. A víc hráček na tento post nemáme, což se do startu turnaje v Německu určitě nezmění. Proto jsme přistoupili k našemu odhlášení,“ vysvětlil hlavní kouč Agelek Miroslav Čada.
S jedinou smečařkou momentálně k dispozici a s pouze osmi plejerkami dohromady nechtěl náročnou třídenní prověrku podstupovat. „Měli jsme narazit na domácí Postupim, rumunské Targoviště a polskou Toruň, což by byly tři náročné duely ve třech po sobě jdoucích dnech. Teoreticky jsme si mohli od někoho smečařku vypůjčit, ale tím by vzniklo neúměrné finanční riziko v případě jejího zranění v našem dresu. Do ničeho takového jsme jít nehodlali a v našem současném složení jsme si vyhodnotili, že lepší celý výjezd zrušit, než zbytečně přetěžovat holky,“ navázal Čada.
Do Postupimi putovala z Prostějova velká omluva. „Moc dobře víme, jak nepříjemná je pro organizátory jakékoliv podobné akce něčí odhláška na poslední chvíli. Proto bylo na místě se omluvit zároveň s vysvětlením důvodu i celkové situace. Každopádně je škoda, že jsme přišli o tři kvalitní souboje na vysoké evropské úrovni. Na druhou stranu jet 650 kilometrů daleko, tam v oslabené sestavě bez Laury i reprezentantek velmi pravděpodobně třikrát hladce prohrát a jet zase dlouhou štreku domů, to je lepší zůstat doma a ušetřit peníze,“ pravil Čada pragmaticky.
Co přesně se vlastně stalo Emonts (na připojeném snímku je vlevo ještě zdravá)? „Osmadvacátého srpna během herního tréninku dopadla při blokování svou nohou na nohu smečující Heleny Horké. Nešlo o klasický výron, spíš si pochroumala prostor mezi chodidlem a kotníkem. Co nejrychleji jsme ji pak zavezli na lékařské vyšetření za vyhlášeným specialistou docentem Pašou, primářem ortopedie na úrazovém oddělení Fakultní nemocnice Brno. Pan doktor Lauru prohlédl a naštěstí zjistil, že nejde o nic vážného. Dobu léčení stanovil na přibližně dva týdny,“ prozradil kormidelník vékáčka.
Po vynuceném zrušení výpravy do germánské země teď platí, že prostějovské ženy absolvují úvodní přípravné mače v domácím prostředí haly Sporcentra DDM proti polskému Rzeszówu. Hrát se bude v pátek 15. září od 17.00 hodin a v sobotu 16. 9. od 16.00 hodin, k případnému „odpískání“ i těchto utkání by určitě dojít nemělo. Podrobnější pozvánku přineseme příští týden.