VK Prostějov - volejbalový klub
VK Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbalový svaz FIVB CEV
Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
Město Prostějov Olomoucký kraj TK PLUS

FanShop
9x Mistryně České republiky
9x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice Champions League
Tabulky
1VK Královo Pole000000:00:00
2TJ Sokol Šternberk000000:00:00
3TJ Ostrava000000:00:00
4PVK Olymp Praha000000:00:00
5TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
6Volejbal Brno000000:00:00
7VK UP Olomouc000000:00:00
8VK Prostějov000000:00:00
9Volejbal Přerov000000:00:00
10VK Dukla Liberec000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Facebook hráček
Anketa
Jak dopadne šestnáctifinále CEV Cupu žen 2018/19 VK Prostějov - Levski Sofia?

(34)
Naše volejbalistky budou jasně lepší a přesvědčivě postoupí.
(6)
Bude to vyrovnaný boj, ale tým vékáčka těsně projde dál.
(36)
Bulharský soupeř se ukáže nad síly našich žen a vyřadí je.
(25)
Na odhady je příliš brzy, rozhodne hráčské složení obou družstev.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

První týden přípravy byl zahřívací, přiblížil kouč Miroslav Čada. Holky pracovaly, aniž by se zbytečně zatavily

06.08.2017 | Ženy VK AGEL Prostějov zdárně absolvovaly úvodní týden přípravy na soutěžní ročník 2017/18. Začátky nejsou nikdy jednoduché, ale v tomto případě byl tréninkový start od úterý 1. do pátku 4. srpna milosrdný bez nějaké extrémní zátěže. Nejlepší klubový mančaft ČR něžného pohlaví vplul do společné práce v rozumném tempu.

„Jak už jsem zmínil předem, nechtěli jsme hráčky hned v úvodu nijak strhat nebo zatavit, což by ničemu nepomohlo. Na druhou stranu makat se musí, proto jsme zvolili jako obvykle takovou zlatou střední cestu. To znamená během prvního týdne lehčí až střední náročnost, aby se holky po delším volnu mohly postupně adaptovat a zároveň pracovaly na potřebné úrovni,“ popsal hlavní lodivod Agelek Miroslav Čada.
Jak vypadala přesná náplň tréninkových jednotek? „Dvakrát jsme byli v posilovně, jednou zařadili čistě kondiční trénink se speciálními cvičeními a třikrát byla na programu kombinovaná příprava s volejbalem. Teď je ideální čas více se věnovat individuálním herním prvkům podle toho, na čem která hráčka potřebuje nejvíc dělat,“ vypíchl Čada. V nadcházejícím druhém týdnu bude celkové zaměření totožné, leč s jedním rozdílem. „Už zvýšíme intenzitu, náročnost půjde nahoru,“ ujistil zkušený kormidelník.
Pod palcem má momentálně sedmičku svých svěřenek, jimiž jsou nahrávačka Michaela Zatloukalová, blokařky Nina Herelová a Veronika Trnková, smečařka Laura Emonts, univerzálky Helena Horká a Sarah Cruz plus libero Julie Kovářová. „Všechny to zatím zvládají dobře bez větších problémů. Podstatné je, aby samy chtěly pracovat, neboť dobrý základ budou pro celou sezónu potřebovat. A v tomhle směru nemám děvčatům co vytknout,“ pokývl Čada hlavou.
Na čtveřici národních reprezentantek (smečařky Sulian Matienzo, Andrea Kossányiová a Lucie Nová, posila na blok z Kuby) si bude muset počkat až do začátku října, naopak německá nahrávačka Kathleen Weiss by se měla k prostějovskému družstvu připojit v pondělí 14. srpna. „Katy však má nějaké menší zdravotní potíže a čekáme na zprávy, jestli v daném termínu stihne nastoupit,“ prozradil trenér vékáčka trochu nepříjemnou novinku s důležitým dodatkem. „Jinak jsou ale veškeré ostatní hráčky v pořádku.“
Z trenérova pohledu je mimořádně podstatná jedna věc. „Aby holky měly vytvořen co nejlepší servis během celé přípravy se vším všudy. Proto fungujeme ve stávajícím realizačním týmu, kde na každém tréninku jsou společně se mnou asistent Luboš Petráš, kondiční Soli Soares, masér Tomáš Rak i statistik Lukáš Miček. V případě potřeby lze využít lékaře Pavla Navrátila či fyzioterapeuta Davida Lisického, přičemž o materiální zabezpečení i spoustu jiných záležitostí v zázemí hráček se stará manažer Peťa Goga,“ vyložil Miroslav Čada.