VK AGEL Prostějov - volejbalový klub
VK Agel Prostějov - Mistr ČR
VYHLEDAT:
Český volejbalový svaz FIVB CEV
Nejbližší zápasy A týmu
všechny zápasy
AGEL Město Prostějov TK PLUS
8x Mistryně České republiky
9x Vítězky Českého poháru
4x Vítězky Česko-Slovenského poháru
1x Vítězky Středoevropské ligy
Pravidelné účastnice Champions League
Tabulky
1PVK Olymp Praha000000:00:00
2Fénix Brno000000:00:00
3VK Dukla Liberec000000:00:00
4Volejbal Přerov000000:00:00
5TJ Sokol Šternberk000000:00:00
6VK Agel Prostějov000000:00:00
7TJ Ostrava000000:00:00
8VK Královo Pole000000:00:00
9TJ Sokol Frýdek - Místek000000:00:00
10VK UP Olomouc000000:00:00
facebook twitter youtube tvcom
Kalendář
Zápasy

Příští zápasy
Minulé zápasy
Anketa
Jak se vám jeví hráčský kádr Agelek (dosud známá jména)?

(261)
Silnější než v minulé sezóně.
(17)
Stejně kvalitní jako v uplynulém ročníku.
(50)
Slabší než v minulé sezóně.

Gymnázium se sportovní přípravou ABC Cyklosport
FYZIO LINE TOPlist

Dospělé Agelky startují přípravu! Na úplném začátku tréninkového drilu bude jen sedm členek áčka, hodně prostoru dostane kondice

01.08.2017 | Tak trochu symbolicky v první srpnový den zahájí volejbalistky VK AGEL Prostějov společnou přípravu na příští sezónu. Půjde jako vždy o nový začátek, byť se toho v hanáckém kolektivu tentokrát nezměnilo nijak extrémně mnoho. My se pojďme v několika stěžejních bodech podívat, co úřadující mistryně České republiky v nejbližší době čeká.

ÚVODNÍ TÝDEN: DOSTAT SE DO TEMPA
První týden přípravy bývá pokaždé rozjížděcí a letošek nebude žádnou výjimkou. „Holky dorazí vesměs po dovolených v různém fyzickém stavu podle toho, co a kolik během volna dělaly. Tím pádem je důležité hned je nestrhat, spíš chceme jako obvykle zátěž postupně zvyšovat přirozeným způsobem. Na druhou stranu nikoho nenecháme, aby se flákal, začít pracovat v rozumné míře a především správným způsobem je potřeba okamžitě,“ řekl hlavní kouč Agelek Miroslav Čada s úsměvem. Trénink číslo jedna má se svými svěřenkami i celým realizačním týmem naplánovaný na úterý 1. 8. od 16.00 hodin v hale Sportcentra DDM. „Ve středu i ve čtvrtek už máme na programu dvě fáze, v pátek potom jednu. A víkendy budou až do září pravidelně volné,“ popsal Čada.

NÁPLNÍ BUDE 6 TÝDNŮ ZEJMÉNA KONDICE
S čím se prostějovské ženy při nabírání formy konkrétně setkají? „V současném sportu je nesmírně důležitý opravdu kvalitní fyzický základ. Proto tradičně nebudeme nikam spěchat a kondici dáme během úvodních šesti týdnů hodně místa.
Většina dnů přípravy bude vypadat následovně: dopoledne výhradně kondiční cvičení, odpoledne herní prvky propojené však ještě s další náplní zaměřenou na fyzičku. A jak už jsem zmínil, není cílem hráčky zničit, nýbrž u nich postupem času budovat pevné základy, ze kterých budou čerpat celou sezónu,“ vyložil zkušený lodivod s tím, že spoustu prostoru při vedení jednotek dostanou jeho asistent Lubomír Petráš i kondiční specialistka Solange Soares. „A já jim do toho budu kecat,“ zasmál se Čada své dohlížecí funkci vše zastřešujícího šéfa.

KDY SE ZAPOJÍ JEDNOTLIVÉ HRÁČKY?
Na úplný start tréninkového procesu se ze současného A-družstva VK dostaví jen sedm plejerek: nahrávačka Michaela Zatloukalová, blokařky Nina Herelová a Veronika Trnková, smečařka Laura Emonts, univerzálky Helena Horká a Sarah Cruz plus libero Julie Kovářová.
„Kathleen Weiss se zapojí od 14. srpna, neboť má z osobních důvodů povolen pozdější nástup do přípravy. Lucie Nová bude první čtyři týdny chybět kvůli své účasti na Letní světové univerziádě, do Prostějova se vrátí koncem srpna. Trojice Andrea Kossányiová, Sulian Matienzo a nová posila z Kuby pak bude plnit reprezentační povinnosti ještě o poznání déle, s jejich připojením k našemu mančaftu počítáme až zkraje října,“ informoval Čada. Stejně jako v minulých letech vypomůžou na některých trénincích mladé odchovankyně klubu. „Některé naše juniorky naskočí do přípravy žen podle potřeby a domluvy se Slávkem Matějem.“

V PLÁNU TŘI TURNAJE A PŘÁTELÁKY
Až téměř do poloviny září nesehrají volejbalistky AGEL ani jeden přípravný duel. „To je záměr, stejně jsme postupovali i v předchozích letech. Hře se totiž začneme ve skutečně větší míře věnovat až po těch šesti převážně kondičních týdnech, během nichž by jakékoliv přáteláky neměly velký smysl,“ vysvětlil Čada. Leč poté již všechno půjde ráz na ráz. „Od 8. do 10. září absolvujeme turnaj v německé Postupimi, 15. a 16. 9. sehrajeme přípravné zápasy doma proti polskému Rzeszowu, 22. až 24. září nás čeká turnaj právě v Rzeszowě a od 28. do 30. 9. pak další turnajové klání na Olympu Praha. K tomu operativně přidáme ještě další přátelská utkání, potřebovat nejspíš budeme nějakého soupeře hlavně v první půlce října. Českou extraliga totiž otevřeme 14. 10. ve Šternberku,“ připomněl kormidelník Prostějova. „V tu dobu bychom rádi byli v takové formě, aby nám vstup do soutěže vyšel bez zbytečných komplikací,“ uzavřel Miroslav Čada.