Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Gymnázium se sportovní přípravou

TOPlist

Český pohár žákyň - 1. osmička

11.01.2015 | V minulých kolech ČP si naše žákyně vybojovaly účast v nejlepší skupině a o víkendu jely na první z finálových kol do Brandýsa nad Labem. Čekalo je 7 náročných utkání a úkol umístit se co nejlépe, ale minimálně se udržet v nejlepší skupině. O tom, jak se jim dařilo, vypovídá pohled z lavičky, který přinášíme.

Na první zápas s Bílovcem se holky důkladně nabudily, vydržely v koncentraci prakticky po celý zápas a vyrobily minimum nevynucených chyb. Díky tomu, i přes drobné polevení ve druhém setu, špatně hrající Bílovec přehrály 2:0 (12,19).
I ke druhému zápasu se silným Olympem dívky přistoupily odpovědně a s patřičným nasazením. Navíc plnily určené taktické pokyny a výsledkem byl velice pohledný zápas, ve kterém nám unikl tiebreak jen o pověstný fous - 0:2 (-20,-24). A na holkách bylo vidět, že jsou zklamané. Od trenérů ale sklidily pochvalu za oba úvodní duely.
Ve třetím zápase prvního dne nás čekala výborná Příbram, hrající nepříjemný, úderově trochu atypický volejbal. Bylo cítit, že po vydřeném, ale prohraném zápase s Olympem, holky nenašly potřebnou koncentraci a několika šňůrami v úvodech setů jsme soupeřkám dopřáli pohodlný náskok, který se ani v jednom případě nepodařilo úplně smazat - 0:2 (-18,-15).
Ke čtvrtému zápasu s Ostravou jsme se přesunuli do jiné tělocvičny. Zápas holky začaly velmi dobře a vypadalo to na poklidný průběh, ale za stavu 19:11 ve druhém setu hned několika hráčkám došly síly, nedokázaly účinně zaútočit a soupeř se zvedl. Ani hráčky z lavičky nedokázaly nahradit výpadek na přihrávce a razantnějším útoku a tak jsme museli do tiebreaku. Na ten se holkám podařilo zmobilizovat všechny zbytky sil a jednoznačně zvítězit - 2:1 (20,-22,4). Věděli jsme však, že ten bod bude mrzet.
Zápas s KP Brno jsme po vzájemné dohodě s trenéry Brna odložili na další den, protože bychom začínali hrát až po 20. hodině. Čas jsme využili ke zklidnění a pořádnému odpočinku. Rozlosování dalšího dne k nám bylo také nakloněné, takže rozumný budíček, poklidná snídaně, dobrá rozcvička a příprava na zápas s Olympem B vyústily ve velmi dobrý výkon. Oba sety byly vyrovnané téměř do koncovky, ale pak nás potopily chyby na přihrávce plachtícího servisu a soupeř závěry zvládl lépe - 0:2 (-17,-22). Za výkon a volejbalový projev se holky vůbec nemusí stydět.
Nám trenérům se nepodařil zcela splnit úkol a po prohře správně nahecovat a připravit družstvo na další klíčový zápas. Do prvního setu s VŠ Plzeň nastoupily holky vlažně a těžko se dostávaly do varu. Až v koncovce prvního setu to vypadalo dobře, ale na jeho zisk to zdaleka nestačilo. Také začátek druhého setu nebyl optimální. Sice se nám podařilo postupem času srovnat, ale v závěru opět přihrávka a zpracování lehkých ulívek znamenala prohru - 0:2  (-22,-21).
Jako den a noc.  Klišé, které se ale pro tuto situaci hodí. Proti KP Brno nastoupilo sebevědomé družstvo, oslavující každý bod a tlačící, místy bezradného soupeře, ke ztrátě obou setů - 2:0 (10,16). Výborný závěr turnaje!
Celkově dobrý výkon s nepříjemnými výpadky. Je vidět, že holky volejbal umí, ale je potřeba se vždy pečlivě připravit na zápas hlavou. Dost práce je ještě čeká na přihrávce.